Preveliki pekač - pomoč!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

tema odprta - 6. apr 2005 12:25 | ogledi: 1.727 | odgovori: 5

Ali bi moj problemček lahko rešili s kakšnim nasvetom?

Pred nekaj leti sem kupila pekač - proizvajalec je neka češka firma - je zelo globok, okrog 10 cm, idealen za potico, prekmursko gibanico, kremšnite... V pečico sem ga dajala poševno.

Lansko leto sem zamenjala pečico in v novo ne gre ta pekač.

Pekač ima ob straneh ročaje. Kaj mislite, kako bi se ti ročaji odrezali? Kdo bi mi to naredil... Mislila sem celo klicati v Emo Celje, če bi mi tam to naredili. ...Pomoč...

Pozdravček!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. apr 2005 12:31

So ročaji fiksni ali so gor netani? Če so fiksni in boš odrezala se lahko zgodi, da bodo sčasoma nastale luknjice, iz katerih bo "tekoče" testo "ušlo" ven, enako je tudi pri netanih, to se je namreč zgodilo meni, ostale so luknje in sem ga lahko uporabljala samo za "trde" zadeve! LP! Galja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. apr 2005 12:42

Mi smo imeli podoben problem, s tem da so bili ročaji v istem kosu kot preostali pekač (niso bili pritrjeni ampak izhajajo iz pekača), tako da smo jih samo uvili navzdol s kleščami za kovino. lp, Marija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

6. apr 2005 12:54

Ročaji se držijo pekača, fiksni - iz enega kosa. Material je pa - email. LP Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 06. apr 2005 12:57:16

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. apr 2005 13:05

Dragička, kako debeli so ročaji? Če so samo nekaj milimetrov, mislim da ne bi smela imeti težav z uvijanjem navzdol.

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. apr 2005 16:00

Tudi mi imamo podobne težave. Te nove pečice ki so ožje so tako smotane!! V ta stari si lahko en "ornk pleh" piškotov spekel, te ta nove pa so očitno narejene za anoreksike. Res je potem večina pekačev prevelikih. Mi smo pekače zamenjali, stare pa podarili babici... ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti